Atölyeler

KAYIT İÇİN:

EĞİTMENLER:
MURAT GÜLSOY & ZEYNEP UYSAL

Kayıtları Devam Eden Atölyeler

Uygulamalı Yaratıcı Yazarlık Eğitimi: 24 ve 25 Eylül 2024

Bu uygulamalı eğitimde öncelikle öykü ve roman yazma tekniklerini Türk ve dünya edebiyatından örnekler üzerinden tartışıyor, farklı yazma biçimleri hakkında bilgiler aktarıyorum.

10 Hafta, 25 Saat, Salı ve Çarşamba günleri, 19:00-21:30

Yaratıcı Yazarlık Atölyesi:

23 ve 26 Eylül 2024

Uygulamalı Yaratıcı Yazarlık Eğitimini tamamlayanlar, öykü ve roman yazmak konusunda temel teknik bilgileri almış oluyorlar. Sonrasında deneyimlerini artırmak için atölye çalışmamıza katılabiliyorlar.

10 Hafta, 25 Saat, Pazartesi ve Perşembe günleri, 19:00-21:30

Murat Gülsoy

Yazar ve akademisyen. Mühendislik ve Psikoloji eğitimi gördü. 1993-2023 arasında Boğaziçi Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yaptı. Çeşitli dillere çevrilen öykü ve romanları birçok ulusal ödüle layık görüldü. 2003’ten beri yaratıcı yazarlık eğitimi veren Gülsoy’un kaleme aldığı Büyübozumu: Yaratıcı Yazarlık alanının öncü kitaplarındandır.

Tüm Atölyeler

2024 Programı

Uygulamalı Yaratıcı Yazarlık Eğitimi

Murat Gülsoy, bu uygulamalı eğitimde öykü ve roman yazma tekniklerini Türk ve dünya edebiyatından örneklerle tartışıyor, farklı yazma biçimleri hakkında bilgiler aktarıyor.

10 Hafta, 25 Saat

Yaratıcı Yazarlık Atölyesi

Yaratıcı Yazarlık Eğitiminin devamı olan bu atölyede, Murat Gülsoy katılımcıların yazdığı öykü veya roman bölümlerini derinlemesine ele alarak analizini yapıyor ve aksayan yönlerini işaret ediyor.

10 Hafta, 25 Saat

Etkili ve Etkin Yazma Teknikleri

Zeynep Uysal ile güncel, anlaşılır ve etkili bir yazı bilinci geliştirin; profesyonel yaşamda yazının ve anlatının gücünden yararlanın. Program, katılımcı kurumların ihtiyacına göre düzenlenir.

Kurumsal Atölye

Geliştirici Editörlük ve Yazar Koçluğu

Zeynep Uysal ile birlikte öykü ve roman dosyalarınızın eleştirel okumasını yapabilir; çevrimiçi toplantılarla değerlendirmeleri inceleyebilir ve sonraki çalışma aşamalarını tespit edebilirsiniz.

Bire Bir Çalışma

Dünyanın Her Köşesinden Çevrimiçi Katılın!

Yıl boyunca düzenlenen atölye ve seminerlere, dünyanın her yerinden katılabilirsiniz

İLETİŞİM

Birlikte Yazalım!